Možnost zapůjčení tabletů do školy až na 6 měsíců zdarma.

Recenze

Potřebujete zařídit IT vybavení do výuky ve škole? Pokud váháte, je možnost si i něco jen zatím vyzkoušet. Oblíbený projekt iPad pro učitele II je zpět.

Více informací se dozvíte na stránkách → ucime.digital

O co jde?

Projekt iPad pro učitele II je pokračování projektu, který se uskutečnil v letech 2014 až 2016, kdy se zapůjčilo školám více než 500 iPadů (tabletů od společnosti Apple) na vyzkoušení.

Nyní je tu opět možnost. Nový tablet iPad, nebo i dva iPady, si může škola zapůjčit a zkoušet od letošního března až do konce září. Přihlásilo se zatím více než 300 učitelů. O projektu jsou informace na webu ucime.digital, stejně jako možnosti využití technologií ve školách a Národní plán obnovy.

Co vše lze pořídit z Národního plánu obnovy?

V rámci Národního plánu obnovy přichází do školy finanční podpora ze strany MŠMT. Finanční prostředky může škola použít za účelem pořízení právě digitálních učebních pomůcek využitelných pro rozvoj informatického myšlení žáků a jejich digitálních kompetencí. Jde v podstatě o využití finančních prostředků na technologie, vybavení IT učeben počítači nebo tablety, které jsou dnes do výuky často praktičtější. Je i spousta dalších pomůcek, které si může škola takto zařídit. S digitálními technologiemi budou děti přicházet do styku v životě stále více.

Dotace je možné využít například i na zařízení hromadného dobíjení tabletů, "mobilní učebny" apod.

Jak funguje projekt iPad pro učitele?

V rámci projektu si školy vyzkouší na delší dobu jeden až dva iPady ve výuce. Po skončení zápůjčky nebo během ní je možné si iPady odkoupit za poloviční cenu. Odkup není nutností, iPady může škola po vyzkoušení vrátit. Pokud si je chce odkoupit levněji, je potřeba dodat zkušenost s iPady - uspořádat alespoň jedno školení pro kolegy nebo pro rodiče dětí, dodat z něj fotografie a krátký popis a jednoduše popsat nějakou konkrétní činnost s iPadem ve škole.

Kde najdu více informací?

Více informací se dozvíte na stránkách ucime.digital, které se zaměřují na digitální technologie ve výuce.

Oblíbený projekt iPad pro učitele II je tu.
Webové stránky ucime.digital jsou vytvořené speciálně pro školy a učitele.

Na webu najdete:
  • informace ohledně čerpání dotací z Národního plánu obnovy
  • informace o projektu zápůjčky tabletů, projektu iPad pro učitele II
  • kontakty na zkušené učitele i techniky
  • tipy na dobíjecí stanice a hromadnou správu zařízení (iPadů, počítačů atd.)
  • tipy na aplikace pro Apple zařízení
  • mnoho dalších informací ohledně technologií ve výuce
Webové stránky ucime.digital tvoří a spravuje společnost 24U s.r.o., která je zkušeným a certifikovaným dodavatelem Apple technologií do škol již od roku 2003. Zařízení do škol pomáhá vybírat, dodat, a následně i dlouhodobě pomáhá s technickou podporou.

Pořádá pro učitele školení, Učitelský summit a je partnerem pro digitální transformaci škol.
Více o možnostech technologií ve výuce
→ http://ucime.digital ←

Potřebujete poradit?